Zadzwoń do nas
89 526 54 53

Czy alkohol wpływa na wzrok?

Alkohol wpływa na wzrok

To że alkohol źle wpływa na nasze ciało wie każdy ale czy alkohol wpływa na wzrok? Nie każdy jednak wie co alkohol robi oczom. Efekty mogą być różne od tych krótkotrwałych do tych długotrwałych. Wszystko zależne jest od tego jak często i jak dużo alkoholu pijemy.

Alkohol a Oczy

Oczywiste jest, że spożywanie alkoholu raz na jakiś czas do tego w niewielkiej ilości nie robi oczom krzywdy. Wiedząc to można wysnuć prosty wniosek, że w przypadku ludzi którzy nie mają problemu z alkoholem wszystko jest pod kontrolą. Czy na pewno?
Picie wina do kolacji lub piwa z kolegą, koleżanką może prowadzić do pojawienia się symptomów wpływu alkoholu na Twoje widzenie. Lekkie zamglenia, zawroty wszystko zależy od tego ile lampek lub ile piwek wypiłeś. Do tego dochodzi tolerancja na alkohol. Jedni mogą więcej inni mniej finał jest ten sam. Dobra nowiną jest to, że wspomniane wcześniej symptomy ustępują po czasie. Tym bardziej jeśli nie wypijesz za dużo.
Częste picie alkoholu w dużych ilość zwiększa ryzyko wystąpienia objawów krótko i długoterminowych. Regularne upijanie się może prowadzić do poważnych problemów z wątrobą, która ma wpływa na aparat wzroku.

Nadużycia alkoholu

Picie dużych ilości alkoholu prowadzi nas zazwyczaj do kaca. Kac to nic innego jak zatrucie alkoholem. Objawia się suchością w ustach i bólem głowy. Ta suchość w ustach oznacza, że organizm wypłukał się z ważnych minerałów i elektrolitów. Może to także oznaczać suche oczy co nie jest dobre dla nas. Prowadzi to bowiem do przedostania się wolnych rodników, które uszkadzają komórki poprzez zmianę funkcjonowania tkanek i narządów. Chorzy na cukrzyce powinni bardziej uważać, bowiem alkohol może przyśpieszyć rozwój retinopatii cukrzycowej.
O negatywnym wpływie alkoholu na mózg wie każdy. Nie każdy jednak wie że to ma bezpośrednie przełożenie na wzrok. Zanim zobaczymy obiekt informacje o tym muszą trafić nerwami wzrokowymi do mózgu. Krótkotrwałe objawy spożycia alkoholu to takie jak rozmazany obraz lub podwójne widzenie. Czasami może dojść do sytuacji, w której pojawi się widzenie tunelowe. Długotrwałe efekty to uszkodzenie nerwów wzrokowych które mogą prowadzić do utraty wzroku.

Wyrabiaj dobre nawyki

Dobre nawyki to te, która sprawią że kontroluje ilość spożywanego alkoholu. Nie robisz tego w sposób nieodpowiedzialny. Pamiętaj aby nie pić na pusty żołądek, między drinkami staraj się nawadniać, pilnuj swojego limitu. Te trzy proste rady mogą poprawić kondycje Twojego organizmu po imprezie. Pamiętaj aby nie popadać w skrajność. Wszystko jest dla ludzi tylko w odpowiednich ilościach.