Zadzwoń do nas
89 526 54 53

Worki pod oczami – jak sobie z nimi radzić?

Worki pod oczami – irytujący problem

Worki pod oczami to przypadłość która dopada zarówno kobiety jak i mężczyzn. Co ciekawe nie zawsze świadczy o nieprzespanej nocy. Faktem za to jest że urody nam nie dodają. Co zatem zrobić aby się ich pozbyć? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Czym są?

Zacznijmy od tego czym są te popularne i mało lubiane worki pod oczami? To nic innego jak opuchlizna dolnych powiek. Głównym powodem jej powstawania jest gromadzenie się i zastój limfy pod skórą. Przyczyny tego stanu rzeczy bywają różne. Problemy z workami można odziedziczyć po rodzicach, mogą powstawać na skutek osłabienia mięśnia okrężnego oka. Nie można wykluczyć poważniejszych chorób. Zastój limfy może oznaczać problemy z sercem, układem krążenia, nerkami lub tarczycą. Najczęściej jednak problem polega na niezdrowym trybie życia. Nadużywanie papierosów i alkoholu nie pomoże Ci się tego problemu pozbyć. W ostatnich latach potwierdzono także że siedzący tryb życia i mała aktywność fizyczna może prowadzić do pojawienia się worków pod oczami.

worki pod oczami

Jak z nimi walczyć

Skoro wiem już czym jest nasz problem czas na skuteczny sposób walki z nim. Zacznijmy od tego aby przed snem dobrze wywietrzyć pokój. Suche powietrze nie sprzyja walce z nasza dolegliwością. Pamiętaj też aby przed snem wypić dużą szklankę wody. Woda pomoże oczyścić skórę z efektów przemiany materii. Głowa podczas snu powinna być lekko uniesiona. Pomaga to organizmowi w cyrkulacji płynów. Po przebudzeniu trzeba będzie wytoczyć ciężką artylerię. Wybór środków które pomogą Ci wygrać te wojnę je ogromny ale różne środki inaczej reagują na różnych ludzi. Oprócz kremów i kosmetyków możesz także stosować chłodne kompresy.

Zrób badania

Jeżeli problem worków pod oczami nie chcę zniknąć warto wybrać się do lekarza i zrobić zestaw podstawowych badań. Podkrążone oczy mogą świadczyć o problemach ze zdrowiem. Worki pod oczami bardzo często występują przy problemach z tarczycą. Dlatego nie należy ich bagatelizować. Jeżeli Twój problem ciągnie się przed długie miesiące to wiedz że coś może być nie tak.